Vánoční dekorace

Už se nám zase blíží – svátky, které těší snad všechny malé i velké na světě. Jakoby už byla cítit vůně chvojkového věnce na stolku či na dveřích. Jakoby už nás polehoučku hladilo teplo a přívětivé světlo svíček ze svícnů, ale i adventních věnců, které nám připomínají, že čas koled, cukroví a nádherné vánoční dekorace už nadešel. Po roce se opět rozzáří nejen dychtivé oči dětí, ale i skleněné ozdoby na vánočním stromečku. Řetězy na okně, zápichy v květináčích na parapetu i girlandy, líně se pohupující na rámu dveří, tiše šeptají – vánoce jsou tady.

Vánoční stromy a stromky
Stolní dekorace
Závěsné dekorace a zápichy
Špice, ostatní
Svíčky
Keramické
Řetězy, třásně
Girlandy
Závěsné ozdoby
Zdobené vánoční dekorace a svícny
Chvojkové věnce zdobené
Vánoční růže, trávy a větve


Vánoční zdobení je umění

Ovšem pokud vás aspoň trošku láká omamná vůně vonné svíčky, třpyt vycházející z vánočního třepení, nebo cinkání vánočního zvonku, pak pro vás i vytvoření kouzelné vánoční dekorace bude hračkou a zábavou. Obklopte se vánočními dekoracemi v každém zákoutí vašeho domova.
Stolní dekorace

Určitě se shodneme na tom, že pravá vánoční pohoda začíná u stolu. Stolní dekorace je tedy nepostradatelnou součástí vánoční výzdoby. Na žádném stole plném stolní dekorace by neměl chybět vánoční betlém. Často vedle něj najdeme i svícen se svíčkou, nebo adventní věneček. Na adventní věnec nezapomeňte připevnit všechny čtyři svíčky, aby vám čas do vánoc příjemně utíkal. Neměla by chybět ani váza plná poisentií, neboli vánočních hvězd. Vánoční poisentie jsou nejčastěji červené, ale dají se objevit také bíle. Plnost dodáte kytici přidáním pár jedlových větviček, palmové větve, anebo vánoční trávy. Ať už kytičku dáte do vázy, nebo z ní uděláte zápich do květináče s vánočním motivem, budete určitě mile překvapeni kouzlem, jaké tato stolní dekorace vyzařuje. U jídelních stolů pak bude nádherným doplňkem například keramický anděl na ubrousek, nebo zdobený svícen.

Dáreček? Pod vánoční stromeček!

Patříte mezi příznivce a fanoušky vánočních stromů velkých nebo malých? Je váš vysněný strom jedle, nebo borovička? V první řadě na váš vánoční strom patří žárovky, nebo svíčky. Hned po jejich zavěšení se jistě s chutí pustíte do rozvěšování vánočních koulí, ať už jednobarevných, anebo vánočních koulí různých barev. Nádherně také na vánočním stromě vypadají skleněné vánoční ozdoby, ozdoby ve tvaru spirály, kapky, nebo třeba šišky. Často jsou ozdoby doplněny ještě mašličkami, zvonky, ledovými rampouchy, vločkami, hvězdami, nebo ozdobami ze slámy. Na vrchol každého vánočního stromu patří vánoční špice. Od ní se pak volně spouští, anebo se líně vlní kolem dokola celého vánočního stromu vánoční řetězy a girlandy různých barev. Na konci každé, nebo alespoň každé druhé větve, by pak neměl chybět chomáček vánočního třepení.

Kouzlo vánoční dekorace

Ozdobte si vánoční dekorací každý kout vašeho domova. Postavte si vánoční betlém také pod vánoční stromeček, rozsviťte dlouhé zimní večery svícnem se svíčkou na každém stolku, který najdete, pověste si vánoční girlandy do oken i na lampičky a na každém rohu ať vykukuje keramický andílek. I když jsou vánoce jen jednou v roce, zůstává jejich kouzlo v nás ještě pěkných pár studených večerů. A kouzlo vánoc z nemalé části tvoří právě vánoční dekorace!

nahoru

+420 547 237 177
info (a) dekor-extra tecka cz

 

Need help?
more

dekor extra s.r.o.

Dekor Extra s.r.o.

Import-Export | © 2024 | všechna práva vyhrazena

nahoru