Svíčky sluší každé příležitosti

Už Vás někdy napadlo kolik existuje druhů svíček, a jak mnoho možností je k jejich využití? Svíčky pro příjemné, ale i ty smutnější chvíle, svíčky sloužící pouze jako dekorace, ale také svíčky užitečné. Pojďme se tedy na tento zdánlivě nevýznamný předmět podívat blíže, třeba zjistíte, že Vám doma vlastně něco malého voskového chybí...

Užitkové svíčky

Byly doby, kdy se v obchodech ani jiné, než užitkové svíčky nedaly sehnat. Používaly se jako ozdoba do věnců, k osvětlení domácnosti, jako svíčky na dorty, na hroby a v kostele. Všechny vypadaly stejně, lišily se pouze barevně.

Dnes se již naštěstí užitkové svíčky vyrábějí v různých tvarech, velikostech a barvách tak, aby co nejvíce splňovaly svůj účel. Hřbitovní svíčky jsou do obchodů dodávány v plastových, nebo skleněných krytech, aby co nejlépe odolávaly venkovním podmínkám. Svíčky ke zdobení dortů jsou vyvedeny ve veselých barvách a tvarech, případně je s nimi možné vytvořit číslovku označující počet oslavencových let.

Dekorativní svíčky

Stále častěji jsou svíčky využívány jako ozdobné předměty, případně slouží k dotvoření příjemné intimní, či sváteční atmosféry. Některé druhy svíček s dekorem jsou opravdu krásně vyvedené a určitě v každém interiéru naleznou své místo.

Je možné koupit svíčky také pro speciální příležitosti, jako jsou velikonoční, nebo vánoční svátky. Přičemž velikonoční svíčky mívají nejčastěji tvar vejce. Vánočních svíček je opět mnoho různých typů, některé s malbou připomínající vánoční symboliku, jiné vypadající jako baňka na vánoční stromek.

Konečně i tzv. čajovky mění svůj vzhled a účel a z obyčejných bílých svíček ve stříbrném kelímku se stávají barevnějšími, případně lze zakoupit také vonné čajové svíčky pro různá využití.

Vonné svíčky

Svíčka nemusí sloužit jen jako ozdoba, nebo zdroj světla, ale může příjemně provonět celý dům, či byt. Záleží na každém z Vás, zda – li dáte přednost vůni levandule, různých druhů ovoce, nebo např. kávy. Vonné svíčky se nejčastěji vyrábějí ve skle. Příjemným zpestřením navíc může být to, když svíčky nejen voní, ale také vypadají, jako zdroj své vůně.
V neposlední řadě mohou některé svíčky svou vůní odpuzovat létající hmyz, což se hodí zejména v letním období.

Různé druhy a typy svíček už tedy znáte a nyní už určitě uznáte sami, že: Svíčky sluší každé příležitosti!

nahoru

+420 702 090 920
info (a) dekor-extra tecka cz

 

Need help?
more

dekor extra s.r.o.

Dekor Extra s.r.o.

Import-Export | © 2022 | všechna práva vyhrazena

nahoru