26. Duben 2019 / Svátek má Oto
akce výroba vše do 29 chystáme top10 výprodej novinky
   

Přečtěte si:

Velikonoční dekorace patří do Vašeho domu
Jaro je pro většinu lidí nejkrásnějším ročním obdobím a nejdůležitějším jarním svátkem jsou bezesporu Velikonoce.

Umění - kouzlení aneb aranžérská výroba
Kdo by neměl rád kouzla! Různé triky, které díky šikovnosti rukou dokážou vykouzlit úsměv na všech tvářích. Aranžování květin, věnců, květináčů či misek, je vlastně taky takovým kouzelnickým uměním.

Vánoční dekorace
Stolní dekorace je tedy nepostradatelnou součástí vánoční výzdoby. Na žádném stole plném stolní dekorace by neměl ...

Víte jak vybírat dekorace do interiéru?
Rekonstruujete domov a toužíte si pořídit nové dekorace do Vašeho staronového bytu? Poprvé zařizujete nový byt a potřebujete do něj vybrat originální, kvalitní a líbivé ozdoby?

Umělé květiny skoro jako živé
Možná, že patříte k milovníkům rostlin a květin všeho druhu a zastáváte názor, že umělé květiny prostě nemohou nahradit květiny živé.

Víte jak vybírat dekorace do interiéru?

Rekonstruujete domov a toužíte si pořídit nové dekorace do Vašeho staronového bytu?  Poprvé zařizujete nový byt a potřebujete do něj vybrat originální, kvalitní a líbivé ozdoby? A nebo chcete stylově oslavit některý ze svátků v roce a věříte, že tradiční dekorace v interiéru Vám do bytu přinesou tu správnou sváteční náladu?

To, z jakého důvodu jste si rozhodli dekorace do bytu pořídit, není vlastně až tak podstatné. Důležité je především to, jaký účel budou ozdoby plnit, co od dané dekorace očekáváte.

Chcete – li, aby Váš byt, případně dům působil svěžím a mírumilovným dojmem, vhodnými dekoračními předměty jsou umělé květiny. Je pravdou, že zelená barva uklidňuje, a proto svůj účel splní květiny umělé stejně, jako ty živé. Umělé květiny menšího vzrůstu, umělé kytice, girlandy a podobně jsou vhodnými doplňky především do interiérů menších panelákových bytů. Do větších bytů, nebo rodinných domů se více hodí různé umělé palmy, keře, umělé stromy, případně umělé větve, jako ozdoby vhodné na zeď. Když budete chtít být originální, využijte různé možnosti aranžování květin. Pokud se Vám nedaří sladit květinovou výzdobu s dalšími ozdobami v domácnosti, právě aranžované květiny jsou pro Vás vhodnou volbou.

Další možností, jak zkrášlit a zútulnit váš byt, jsou svíčky. Jsou vhodné jako ozdoby, ale zároveň mohou plnit více funkcí. Svíčky dělíme například na aromatické, dekorační, sváteční, svíčky proti komárům a podobně. Svíčky jsou nejen krásné, ale často mívají také praktické využití v našem životě. Vzpomeňte si například na dortové svíčky, bez kterých se neobejde žádná oslava, dušičkové svíčky, které rozsvěcujeme na hrobech svých blízkých, svíčky antimoskyto, účinně odpuzující létající hmyz, atd. atd. Svíčky se díky obrovskému množství tvarů, barev, vůní, velikostí a způsobů využití řadí mezi jedny z nejrozmanitějších dekoračních předmětů vůbec.

Některé dekorace a ozdoby do bytu nevyužíváme celoročně, ale, jak jsme již zmínili výše, svou funkci plní jen dočasně. Máme na mysli ozdoby, které se používají při příležitosti dvou největších svátků v roce – Vánoc a velikonoc. Vánoční atmosféru ve vašem bytě nemusí podtrhovat jen živý stromek a svíčky na něm, stejně tak velikonoční dekorace nejsou pouze namalované kraslice.

Zvolíte – li svíčky jako sváteční dekorace, zaměřte se nejen na jejich tvar, ale také na vůni. Velikonoční svíčky mohou být například v podobě kuřátek, vajíček apod. a svou vůní často evokují jaro. Vánoční svíčky navozují svým vzhledem, případně vůní vánoční pohodu, klid a mír.

Umělé květiny také mohou mít sváteční tématiku. O Velikonocích se zaměřte na různé jarní řezané kytice, věnce a velikonoční dekorace na zeď. Mezi nejčastější vánoční květinové ozdoby patří především umělé stromky a vánoční věnce.

Přejeme Vám, aby se Vám dekorace, které do svého bytu, či domu zvolíte, líbily a abyste byli s jejich výběrem spokojeni.

Zpět na úvodní stranu:   umělé květiny, svíčky a svícny, vánoční dekorace, velikonoční dekorace, vázy, keramika, aranžování