26. Duben 2019 / Svátek má Oto
akce výroba vše do 29 chystáme top10 výprodej novinky
   

Přečtěte si:

Velikonoční dekorace patří do Vašeho domu
Jaro je pro většinu lidí nejkrásnějším ročním obdobím a nejdůležitějším jarním svátkem jsou bezesporu Velikonoce.

Umění - kouzlení aneb aranžérská výroba
Kdo by neměl rád kouzla! Různé triky, které díky šikovnosti rukou dokážou vykouzlit úsměv na všech tvářích. Aranžování květin, věnců, květináčů či misek, je vlastně taky takovým kouzelnickým uměním.

Vánoční dekorace
Stolní dekorace je tedy nepostradatelnou součástí vánoční výzdoby. Na žádném stole plném stolní dekorace by neměl ...

Víte jak vybírat dekorace do interiéru?
Rekonstruujete domov a toužíte si pořídit nové dekorace do Vašeho staronového bytu? Poprvé zařizujete nový byt a potřebujete do něj vybrat originální, kvalitní a líbivé ozdoby?

Umělé květiny skoro jako živé
Možná, že patříte k milovníkům rostlin a květin všeho druhu a zastáváte názor, že umělé květiny prostě nemohou nahradit květiny živé.

Umění - kouzlení aneb aranžérská výroba

Kdo by neměl rád kouzla! Různé triky, které díky šikovnosti rukou dokážou vykouzlit úsměv na všech tvářích. Aranžování květin, věnců, květináčů či misek, je vlastně taky takovým kouzelnickým uměním. Aranžérskou výrobu zvládne hravě hlavně ten, kdo má šikovné ruce, ale potěšení z aranžovaných květin může mít každý, kdo se s nimi potká.

V pátek i ve svátek

Během kalendářního roku je samozřejmě mnoho příležitostí, ke kterým se aranžérská výroba skvěle hodí. Ať už aranžujeme pro radost běžných dnů, k příležitosti některého ze svátků anebo třeba i jen tak, protože, například, začal podzim. Pokud vám chybí čas, chuť, nebo už zmiňovaná zručnost k aranžování, obraťte se s důvěrou na zkušené aranžéry. Takový odborník vám rád naaranžuje krásný podzimní cop na zeď, podzimní truhlíček s listy, nebo i suchou vazbu do vázy, která vás jistě potěší i v sychravých nevlídných dnech. Není snad toto aranžmá právě to, po čem vaše srdce touží? Třeba by vás více potěšilo jarní květinové aranžmá, podzimní roh hojnosti anebo květináč ozdobený spoustou krásných růžiček v různých barvách. Ještě pořád to není to „ono“ co patří na váš stůl? Pak věřte, že amfora s bílými růžemi, palmové aranžmá, nebo i kytice plná drobných hrušek obzvláštní váš domov.

Aranžování pro „svátkování“

Ovšem nejen doma lidské srdce zatouží po výrobku z rukou zkušeného aranžéra. V roce je mnoho krásných svátků, u kterých je aranžování nádherným podkreslením celkové atmosféry. Hned z kraje jara jsou tu velikonoce. K nim se bezesporu hodí jarní dekorace všeho druhu. Krásným ozvláštněním je pak třeba jarní květinové aranžmá, ozdobené zápichem s velikonočním motivem. Dalším důležitým dnem v roce jsou dušičky. Vzpomínku na blízké osoby doplňte zdobeným chvojkovým košem, nebo jinou chvojkovou dekorací. Obzvláště se pak hodí věnce a věnečky různých druhů.

A pak jsou tu vánoce. Nejkrásnější den v roce pro malé, větší i velké. Rozsviťte vánoční stůl adventním věncem v barvách, které se hodí k dalšímu aranžmá, které jste doma zvolili. Zdobí váš příbytek přírodní barvy dřevin? Pak bude výjimečným doplněním adventní věnec světle zelené barvy. Líbí se vám spíš červená barva a její odstíny? Adventní věnec s červeným zdobením bude tím pravým. Výběr barviček u již naaranžovaných adventních věnečků, je skutečně velký.

Aranžujte pro radost!

Jste-li šikovná, zručná anebo prostě jen toužíte po zkušenosti s aranžováním, není nic jednoduššího, než si aranžování zkusit na vlastní kůži. Do začátku si zakupte například slaměný kruh, který se podle vlastní chuti a citu můžete dozdobit. Na takový věneček je možné upevnit umělé květiny, lze je obmotat i umělými větvičkami, a dozdobit například svíčkou, nebo dobře zvolenou girlandou. Naaranžujte si tak věneček jaký budete chtít. Pokud potřebujete spíše dekoraci stojatou, vytvořte si aranžmá do květináče, košíku anebo vázy.  Krásně vypadají také keramické obaly různých tvarů i barev.

Uvidíte, jak vám práce půjde pěkně od ruky, a výsledek vás jistě mile překvapí. Tvořte, aranžujte a vytvářejte dekorace, jak se vám líbí. Vykouzlete vámi vytvořenými aranžmá úsměv na tváři vašich blízkých, inspirujte svojí šikovností své přátele a rozdmýchejte s vlastnoručně aranžovanými dekoracemi ještě více teplo vašeho rodinného krbu.

 

Zpět na úvodní stranu:   umělé květiny, svíčky a svícny, vánoční dekorace, velikonoční dekorace, vázy, keramika, aranžování